понеділок, 18 квітня 2022 р.

10 казкових фільмів, схожих на «Гаррі Поттера» – з фантастичними світами та героїчними вчинками



Фільми та серіали про пригоди, присмачені грунтовною порцією магії і чудес, завжди знайдуть свого глядача. Мабуть, людина в будь-якому віці, чи це сивочолий старець, чи хлопчисько років десяти, ніколи не відмовиться уявити себе підкорювачем незвіданих земель, відважним героєм з зухвалими планами, а кінематограф дає можливість відчути емоції подібного типу в повній мірі.

Адже в кінострічках звичайні люди раптом виявляють в собі неабиякі таланти і стають учасниками дивних подій, рятівниками світів і народів.

Одним з кращих прикладів, які підкорили серця мільйонів, став Гаррі Поттер – звичайний хлопчисько з незвичайною долею. Але існує ще чимало кіноісторій на кшталт цієї, розказаних у різних фільмах та серіалах, які надихнуть, змусять мріяти і вірити в чудеса, а також співпереживати героям, які ведуть вічну битву в ім’я добра і любові.

Отже, перед вами список з 10 фільмів, схожих на «Гаррі Поттера».
1. Фантастичні звірі і де їх шукати (2016, 2018)


Чергова магічна сага, що вийшла з-під пера Дж. К. Роулінг, знайшла своє втілення на екрані. Непоказний хлопець з непоказною валізкою прибуває на судні в Нью-Йорк і влаштовує справжній переполох в мегаполісі. Хлопець опиняється зоочарівником, а його дорожня сумка, яка просто кишить містичними істотами, періодично влаштовує вилазки в місто, і без того повне напруги з-за конфлікту чарівників і маглів.

На даний момент цей проект являє собою дилогію. Друга серія під назвою «Фантастичні тварини: Злочини Грін-де-Вальда» занурює в історію боротьби світу чарівництва з силами темряви в особі мага Грін-де-Вальда. Випуск третьої частини заплановано на 2021 рік.
2. Володар кілець (2001-2003)


Кінотрилогія включає в себе фільми «Володар кілець: Братерство Кільця», «Володар кілець: Дві фортеці», «Володар кілець: Повернення короля». Темний геній Саурон вирішив поневолити людський рід, а також не дати жити мирно ельфам і гномам. Він створив кільце, яке володіло небаченою силою, але втратив його в одному з боїв.

Через роки коштовність потрапила в руки хоббіта Фродо. Чарівник Гендальф, друг юнака, здогадується, що це дуже небезпечна знахідка, адже зло на чолі з Сауроном прагне відшукати пропажу і посіяти на землі хаос. Єдиною можливістю зупинити темні сили є знищення кільця у вогні Фатальної гори. Фродо разом з групою однодумців вирішує відправитися в небезпечну подорож, щоб виконати місію.
3. Хроніки Нарнії (2005-2010)


З семи повістей, написаних в жанрі фентезі британцем Клайвом Стэйплзом Льюїсом, екранізовано поки тільки три: «Лев, чаклунка і чарівна шафа», «Принц Каспіан», «Підкорювач зорі». Четверта частина «Срібне крісло» вже багато років намагається вийти в світ, і можливо 2020 рік подарує їй таку можливість.

В основі сюжету циклу пригоди чотирьох дітей сімейства Певенсів. Люсі, Едмунд, Пітер і Сьюзен отримують унікальну можливість через шафу з нудної реальності потрапити на терени чарівної країни Нарнії. Її територія наповнена дивовижними істотами і магією. Тут дітям доведеться брати участь у вічному протистоянні добра і зла і внести вагомий внесок у воцаріння світу, і саме сюди вони будуть повертатися ще не раз.
4. Лабіринт Фавна (2006)


Юна Офелія приїжджає в іспанську глибинку. Тут влаштувався її вітчим, капітан Відаль. Чоловік активно підтримує диктатуру Франко і проводить операції зі знищення повстанських груп. Він з нетерпінням очікує прибуття матерії Офелії: жінка незабаром має подарувати йому спадкоємця, а доля падчерки його мало цікавить.

Допитлива і мрійлива дівчинка виявляє в глушині руїни древнього лабіринту, а трохи пізніше знайомиться і з його таємничими мешканцями. Офелія, велика шанувальниця казкових історій, виявляється залучена в одну з них і зіграє в ньому головну роль.
5. Персі Джексон (2010-2013)


З циклу романів американця Ріка Ріордана «Персі Джексон і Олімпійці» знято два фільми: «Персі Джексон і Викрадач блискавок», а також продовження «Персі Джексон: Море чудовиськ». Підліток Персі дізнається неймовірну правду про своє походження. Виявляється, він – напівбог. Його мати – звичайна смертна, а ось батьком є сам Посейдон.

Однак це відкриття приносить юнаку лише масу проблем. По-перше, могутній Зевс звинуватив його у викраденні блискавок, по-друге, Аїд забрав його маму до свого царства, по-третє, його постійно атакують міфічні істоти. Персі доведеться неабияк потрудитися, щоб не прогнівити богів і повернути блискавки на Олімп, а рідну людину – у світ живих.
6. Голодні ігри (2012-2015)


За романами Сьюзен Коллінз знята трилогія, що включає картини «Голодні ігри», «Голодні ігри: І спалахне полум’я», «Голодні ігри: Переспівниця», причому останній фільм розділений на дві повноцінні частини, представлені глядачеві у 2014 і 2015 роках.

В постапокаліптичній державі Панем регулярно проводиться турнір під назвою Голодні ігри. Кожен дистрикт країни відправляє на шоу підлітків, юнака, і дівчину, яким належить взяти участь в змаганнях на виживання.

Жорстоке видовище, де лаври переможця пожне лише одна людина, транслюється на весь Панем. У новому сезоні волею долі потрапляє на турнір юна Кітнісс Евердін. Смілива і відчайдушна дівчина змінить правила гри раз і назавжди.
7. Хоббіт (2012-2014)


«Хоббіт: Неждана подорож», «Хоббіт: Пустка Смауга», «Хоббіт: Битва п’яти воїнств» – складові частини ще однією кінотрилогії від новозеландця Пітера Джексона.

Хоббіт Більбо Беггінс вливається в стрункі ряди гномів, що тримають шлях на Самотню гору. Їх ватажок, король у вигнанні Торін Дубощит, всерйоз вирішив розшукати батька та відвоювати території, які належать гномам, вступивши в бій з драконом Смаугом. Але, щоб дістатися до монстра, загону належить подолати чимало перешкод і зустріти на своєму шляху нечисть різного спрямування.

Більбо ж буде винагороджений особливим знаком долі: в його руках опиниться Кільце Всевладдя.
8. Зоряний пил (2007)


Юнак Трістан разом з батьком живе в маленькому англійському селі, відокремленому від решти світу стіною. Він закоханий у найкрасивішу дівчину, і щоб завоювати її серце, урочисто обіцяє дістати зірку, яка тільки що впала з неба.

Правда, опустилося небесне тіло за межами поселення, а значить головному герою доведеться порушити правила і зробити крок за древню стіну і вступити у всесвіт, наповнений магією і чаклунством. Хлопця чекають зустрічі з піратами і відьмами, принцами і єдинорогом. Він дізнається про таємницю власного народження, а також знайде справжню зоряну любов.
9. Дім дивних дітей міс Перегрін (2016)


Дідусь Джейкоба гине при загадкових обставинах. Перед смертю він просить юнака відвідати таємничий острів, про який розповідав безліч неймовірних історій, які, здавалося, більше нагадують казки, ніж реальні події.

У тому загадковому містечку проживали діти з незвичайними здібностями: умінням літати, управляти вогнем і бджолами, залишатися невидимими, оживляти предмети. Джейкоб вирішує виконати останнє прохання діда і відправляється на острів, де несподівано для самого себе знаходить пансіонат з обдарованими дітьми.

Вони потребують допомоги юнака, адже він один з них, і його сила — одна з найбільш значущих.
10. Нескінченна історія (1984)


В житті десятирічного Бастіана дуже багато труднощів. Він нещодавно втратив матір, батько вимагає від нього відповідальності, а однокласники регулярно знущаються над хлопчиком. Єдиною віддушиною для дитини стає читання.

В одній з книжкових крамниць Бастіан знаходить старовинну книгу. Він забирає її на час, щоб із захопленням зануритися в чергову історію. У ній загроза нависла над країною під назвою Фантазія. Її найближчим часом повинна захопити порожнеча. Для порятунку жителів необхідно знайти ліки для хворої імператриці.

Хлопчик-воїн Атрейю відправляється на пошуки мікстури, але несподівано з’ясовується, що врятувати Фантазію здатний лише, читаючий книгу, хлопчик Бастіан.

Як зупинити потік “поганих” думок?




1. Перемикання потоку думок

Просто не думати про негатив не вийде. Зрештою, у людини відсутня чарівна кнопка, що дозволяє стерти ці емоції і більше ніколи до них не повертатися. Проте є можливість створити самостійно всі умови, щоб відволіктися на зовсім іншу ситуацію. Серед величезного розмаїття того, що може бути вдалим варіантом, зверніть увагу на питання, що викликають у вас щиру зацікавленість. Вони повинні стимулювати роздуми, тому не намагайтеся зупинити потік поганих думок чимось таким, що не потребує внутрішньої дискусії. Дозвольте роздумам на зовсім іншу, більш приємну, тему відвести вас подалі від негативу.
2. Спостереження за відчуттями
Якщо не виходить створити “альтернативний” потік думок, щоб заглушити негатив, спробуйте сконцентруватися на власних відчуттях. Все, на що ви ще недавно не звертали увагу, будь то головний біль або колючий светр, стане набагато помітніше. Відчуття придбають першорядну важливість, а негативні думки автоматично відійдуть на другий план.
3. Чіткий план
Довго уникати негативних думок не вийде, але і віддаватися їм нескінченно безумовно не варто. Друге так само згубно діє на людину, як і перше. Проте можна спробувати дати собі установку думати і переживати негатив, що накопичився, тільки в певний час дня. Так, саме накопичився, тому що весь інший час занурення в потік поганих думок заборонено. Ігнорувати “час негативу” теж не варто. Вирішили пожаліти себе і зануритися у власні страхи півгодини в середині дня – так і робіть. Дана ідея може здатися нездійсненною, але якщо почнете постійно нагадувати собі про те, що для “поганого” потоку виділено окремий час, негативні думки будуть рідше турбувати вас в недозволену годину.
4. Візуалізація негативу
У популярних книгах радять якомога частіше намагатися візуалізувати мрії. Те ж саме можна зробити і з потоком негативних переживань. Якщо щодо бажань цей процес дозволяє нібито наблизити їх виконання, то негатив після детальної візуалізації певною мірою втрачає свій вплив на людину. Зосередьтеся і подумки уявіть собі самий найгірший розвиток події. Розвивайте його до логічного завершення по самому неприйнятному для себе сценарію. Нехай “історія” виявиться гранично похмурою і неприємною. Далі послідовно почніть розбирати її етапи і спростовувати їх на основі об’єктивної оцінки дійсності. Більша частина компонентів “гіршої події життя” обов’язково виявиться надуманою, з іншими ви зможете розібратися – вони вже стали відомі.
Методи, які описані вище – я пропоную їх використовувати тоді, коли страхи в думках переростають в хронічний стан та реально заважають жити щасливо. Для разових моментів паніки, які все ще інколи мене відвідують, я використовую трішки смішний метод, але він мені допомагає.
Отже, як тільки в моїй голівоньці виникає думка з негативом або страхом, я уявляю як моя рука жмакає листок паперу, на якому намальована ця думка, і я викидаю цей папір в смітник зі словами “Відміняю. Відміняю. Відміняю”.

Від всього серця бажаю жити щасливо та з довірою до Всесвіту 🙂

Прихована сила усмішки



Чи знаєте ви, що усмішка може змінити ваше життя? Згідно з проведеними дослідженнями, усміхаючись, ви позбавляєтесь від стресу, виглядаєте більш привабливими та компетентними.


Проаналізувавши різні дослідження, головний виконавчий директор HealthTap Рон Гутман в своєму виступі “Прихована сила усмішки” навів приклади позитивного впливу усмішки на життя людей.

Отож, три факти, які вам варто знати про щиру усмішку:
1. Вона має безліч переваг

Під час одного із досліджень вчені вивчали фотографії студентів, намагаючись з’ясувати зв’язок між усмішкою та благополуччям. В результаті вони змогли передбачити, наскільки міцним та тривалим буде подружнє життя цих людей, наскільки добре вони здадуть стандартні тести на благополуччя.

Дослідники із Вейнського державного університету, вивчаючи бейсбольні картки гравців вищої ліги, виявили, що за допомогою ширини усмішки можна передбачити тривалість життя. Згідно з їхніми висновками, гравці з щирими усмішками на фото прожили довше життя, аніж ті, які не усміхались.
2. Усмішка “заразна”

Чи помічали ви коли-небудь, що перебуваючи між дітьми, які постійно усміхаються, ви теж це робили?

За словами Гутмана, усмішка — еволюційно заразна. Діти усміхаються в середньому 400 раз за день, 30% дорослих — більше, ніж 20 разів. То ж не дивно, що діти виглядають такими щасливими, а дорослі постійно скаржаться на все і всіх.

Однак коли ми бачимо, як хтось щиро усміхається, то відповідаємо тим же ж, після чого виникає приємне відчуття.

Усмішка як така насправді змушує нас почувати себе краще, а не є просто результатом гарного самопочуття
3. Одна усмішка вартує $25 000

Британські дослідники виявили, що усмішка сприяє такі й же стимуляції мозку, як, наприклад, 2000 плиток шоколаду. Згідно із ще одним дослідженням вона настільки ж стимулююча, як 25 000 доларів.

“25000 помножити на 400 разів в день — чимало дітей кожен день відчувають те ж саме, що і Марк Цукерберг”, – прокоментував Гутман.

Рон Гутман також стверджує, що завдяки усмішці знижується рівень стресу, кров’яний тиск, покращується настрій, ми почуваємось більш компетентними, люб’язнішими, симпатичнішими та здоровішими.

Тому, якщо ви хочете добре виглядати та здаватися компетентними, зменшити стрес, покращити ваше сімейне життя або ж почуватись, неначе ви тільки що з’їли цілу гору високоякісного шоколаду, не набравши жодної зайвої калорії, або що ви знайшли 25 000 доларів в кишені старого піджака, який не носили цілу вічність, чи, можливо, хочете мати суперсилу, яка допоможе вам і всім навколо вас прожити довше, здоровіше, щасливіше життя — не забувайте частіше усміхатись

ТЕСТ: ЯКІ ДВЕРІ ВИ ВІДКРИЄТЕ? ДІЗНАЙТЕСЬ, ЩО ПРИХОВУЄ ВАША ПІДСВІДОМІСТЬ

 Ви коли-небудь замислювалися над тим, чому певні кольори у нас асоціюються з конкретними почуттями та емоціями? Наприклад, як з’явилися вирази «позеленіти від злості», «почорніти від горя» або «почервоніти від гніву»? Вчені багато років шукають взаємозв’язок між кольоросприйняттям людини і її психічним станом. І за цей час з’явилися цікаві теорії щодо цієї теми.

Ми на собі перевірили одну з таких теорій і тепер пропонуємо це зробити вам.

Всередині ХХ століття вченими був виявлений зв’язок між емоціями людини і різними кольорами. Експеримент показав, що такий підхід є актуальним для почуттів, пов’язаних зі спогадами. На думку дослідників, навіть якщо сама людина ще не визначилась зі своїм ставленням до події, її підсвідомість уже знає точно, позитивний цей спогад або негативний. Пропонуємо вам перевірити теорію на собі. Подумайте про якусь подію з вашого життя і виберіть колір, який найбільшою мірою асоціюється з ним.

Вибрали?

Тоді дивіться результати

Червоний

Якщо ви вибрали червоні двері, отже, на думку дослідників, вами опанувало дуже сильне враження і обов’язково позитивне. Пережитий захват, радість, момент закоханості — все це може наштовхнути на червоний колір.

Жовтий

Жовтий вибирають при менш яскравих, ніж в першому випадку, спогадах, які все ж несуть позитивний настрій. Легкі і світлі думки про щось добре, хороше, чи то посмішка випадкового перехожого, допомога колеги або розквітла квітка на підвіконні. Подібні переживання асоціюються з жовтим кольором. Можливо, вся справа в його сонячності.

Зелений

Якщо ваш вибір припав на зелені двері, отже, подія, про яку ви подумали, несе легкий смуток: дрібні невдачі і образи, які заподіяли душевний дискомфорт. Підсвідомість класифікує вибраний вами спогад як не дуже приємний.

Синій

Сині двері приховують найпохмуріші моменти, від одного спогаду про які стискається серце. Подібні думки можуть травмувати психіку, стати причиною безсоння. Єдине правильне рішення в такому випадку —якомога швидше забути про ці події.

До слова, ті ж висновки були зроблені з іншого досвіду. Дітям видали набори олівців і попросили їх намалювати щось гарне і негарне. Кольорове рішення у малюків з різних країн співпало: для виконання гарної картини вони вибирали теплі і чисті кольори, в більшості випадків червоний і жовтий.

Чи підтвердилася теорія в вашому випадку? Які кольори у вас асоціюються з позитивним і негативним?

Асоціативний тест «3 питання»

Цей тибетський тест знає всю правду. Постарайтеся не давати собі часу на роздуми і відповідати перше, що спадає на думку.

Вимкніть на час свою логіку, розслабтеся і дайте відповідь всього на 3 питання, які спрямовані на гру з вашою підсвідомістю.

Якщо необхідно, візьміть олівець і папір, для того щоб записати ваші відповіді. В кінці тесту ви дізнаєтеся дещо важливе про себе і своє життя. Поїхали!

1.Уявіть, що перед вами 5 цих тварин. Розмістіть їх в будь-якому порядку, який вам подобається:

Корова,

Тигр,

Вівця,

Кінь,

Порося

2.Опишіть одним прикметником кожне слово з цього списку:

Собака – …

Кіт – …

Щур – …

Кава – …

Море – …

3.Подумайте про 5 знайомих вам людей, які важливі для вас в житті. Виберіть для кожного з них один із запропонованих кольорів. Для кожного кольору можна вибрати тільки 1 людину:

Жовтий – …

Помаранчевий – …

Червоний – …

Білий – …

Зелений – …

А тепер подивимося на результати:

У відповіді на перше питання визначаються ваші життєві пріоритети: Корова означає кар’єру. Тигр – це почуття власної гідності. Овечка – це любов. Кінь означає сім’ю. Порося символізує гроші.

З відповідей на друге питання ви можете дізнатися, яким ви підсвідомо бачите своє життя. Ваша асоціація з собакою – мається на увазі ваша власна особистість. Ваша асоціація з котом  – символізує особистість вашого партнера. Ваш опис щура – має на увазі ваших ворогів. Ваша асоціація з кавою – це ваше ставлення до сексу. Ваш опис моря означає ваше власне життя та теперішні події в ньому.

Кольори визначають ваше ставлення до згаданих людей: Жовтий – людина, яку ви ніколи не забудете і яка має сильний вплив на ваше життя. Помаранчевий – людина, яка для вас є справжнім другом. Червоний – людина, яку ви щиро любите. Білий – ваша рідна душа. Зелений – людина, спогади про яку будуть з вами все життя.

Кажуть, що точність цього тесту складає 97%. А які ваші результати?

Асоціативний тест “Подорож”

 Цей асоціативний тест настільки правдивий і популярний, що багато психологів використовують його як діагностичний метод, а багато хто – як цікаву гру.

Можна використати цей тест в якості казки-подорож зі своїми дітьми. Можна одночасно грати і вдвох, і всією родиною. Молодші діти просто із задоволенням пограють в “уявлялки”. Дорослі та старші діти (кому 12 років і більше), дізнавшись розшифровку кожної асоціації, отримають підгрунтя для роздумiв про себе і світ, а ви отримаєте досить-таки чіткий зріз їх емоційного стану, причому як свідомого, так і несвідомого.

Спочатку пройдіть цей тест самі, а потім, якось ввечері, сядьте поряд з дитиною і запропонуйте їй “подорож”. Нехай вона закриє очі і уявить, що ви йдете по лісу. М’яко і дбайливо задавайте запитання, не перебивайте, але стежте за тим, щоб ваші запитання не містили “підказки” і не нав’язували дитині поведінку (наприклад, слово “перейти” має менше емоційне забарвлення, ніж слово “подолати”; “опинитися” – менше , ніж “досягти”, і т. д.). Слухайте все, що дитина хоче розповісти, і мотайте на вус. Будете читати відповіді – тоді розмотаєте.

Уяви/уявіть собі …

Ти йдеш по лісу. Який це ліс? Яка пора року? Сонячно чи вітерець? Ти один або з кимось? Що ти робиш?

Ти виходиш на галявину і бачиш джерело. Ти до нього підійдеш? Будеш пити воду?

Раптом на галявину вискакує тварина. Яка вона? Що вона робить? А ти що робиш?

Ти йдеш далі, попереду – річка. Яка? Як ти будеш перебиратися на інший берег?

Ти опинився на іншій стороні – і бачиш будинок. Який це будинок? Хочеться тобі туди йти? Ти підходиш до будинку, прямо до дверей. Опиши двері. На дверях табличка, як вона виглядає? На ній написано твоє ім’я – прочитай “напис”.

Ти заходиш в будинок. Озирнись навколо і опиши, що ти бачиш. У яку кімнату ти підеш спочатку? Опиши її. Які ще кімнати в будинку? Ти підеш в підвал? Опиши підвал. Що там лежить чи хто там живе? Опиши горище. А там хто чи що? Що ти там робиш?

Одна з кімнат у будинку – абсолютно біла. У ній немає вікон, ніяких виїмок на стінах. Коли ти потрапив туди, двері зачинилися. Що ти будеш робити? Що ти відчуваєш?

Ти виходиш з дому з іншого боку і йдеш по стежці. Попереду тебе – паркан. Як ти опинишся на тому боці?

Близько дороги, по якій ти йдеш, є нора. Як ти поведеш себе?

Нарешті стежка виводить тебе до моря. Над морем літають чайки. Далеко вони чи близько? Як вони поводяться?

У морі ти бачиш корабель. Який він? Як далеко він від берега? Ти будеш до нього добиратися?

От і все, твоя подорож щасливо закінчилася. Ти повертаєшся додому відпочилим, посвіжівшим і радісним. Не поспішаючи відкривай очі. Скажи, тобі сподобалося?

А вам? Зазвичай така подорож освіжає і обнадіює. А ще дає дитині (та й дорослому) відчуття, що хтось дуже сильний і добрий веде його по життю за ручку, допомагає, спрямовує і не дасть пропасти ні в якому разі.

Давайте тепер придивимося до розшифровки асоціацій. У тесті дано ключові символи, якими оперує підсвідомість більшості людей. Можливо, щось особисто ви або ваша дитина сприймаєте не так, як усі, але саме тому в тесті є “дублюючі” ситуації й образи, щоб картина була більш чіткою.

Отже, ліс і прогулянка лісом символізують те, як людина сприймає саме життя і свій рух по ньому. Погодьтеся, велика різниця – вийшла дитина гуляти або загубилася в лісі. Зверніть увагу на сам ліс – наскільки дитині там комфортно, світло, цікаво. Точно так само важливо подивитися на те, яким бачить дитина будинок здалеку. Світлим або темним, симпатичним або відштовхуючим. Можливо, таким вона бачить своє життя в сім’ї. Зверніть увагу, якщо якусь деталь будинку людина виділяє особливо – дах з дірками, відкритi чи замкнені (навіть забитi дошками) вхідні двері.

Джерело – це сприйняття всього нового, що приносить вам життя. Якщо дитина бачить захаращене, забите недопалками джерело, то швидше за все вона не звикла чекати від життя милостей. Так само і тварина – це те, як бачить інших людей ваша дитина. Зверніть увагу, це страшний ведмідь або пухнаста білка, хто першим йде на контакт – він сам або дитина чекає, поки підійдуть?

Або малюк взагалі маскується, щоб його не побачили? Теж досить показово.

Річка і стіна – це символи перешкод. Як людина долає їх в тесті, такими ж вона бачить перешкоди в житті. Є люди, які взагалі бояться увійти в воду, є ті, хто трощить стіну, є й такі, кому вже готові і човник з веслом, і драбинка з підтримкою. Зверніть на цей пункт увагу, якщо в ньому з’явилися крайності – “підірву на фіг” або “повернусь і піду”.

Те, на що в будинку звертає увагу людина, – значущі речі. Хтось відразу йде на кухню, для нього там сенс і центр будинку. Хтось відразу помічає дитячу. Варто звернути увагу, якщо при описі якась кімната не з’являється взагалі, це означає, що якусь сферу життя або якусь людину дитина ігнорує несвідомо. Наприклад, кімнату брата або зал, де зазвичай збирається вся родина. Можливо, тут щось не так – наприклад, дитині в цей період життя потрібно усамітнитися і подумати, а не “тусуватися” з усіма. До речі, зверніть увагу на загальний опис будинку – тісно, ​​просторо, темно, пахне чимось смачним або навпаки.

Особливу увагу варто приділити горищу і підвалу. Горище – це всі знання, навички та вміння, які ми отримуємо в процесі навчання в школі або в університеті, не важливо. Добре, коли воно уявляється акуратним, коли все розкладено по поличках. Або там живуть веселі коти чи добрі птиці. Але дуже у багатьох воно захаращене або запилене. А можливо, ваша дитина настільки перевчилася, що взагалі не захоче туди йти.

Підвал – це всi підсвідомі або такi, що погано усвiдомлюються устремління, знання, бажання і навички, які у людини є. Якщо людина охоче лізе в підвал і з задоволенням там знаходиться – то, швидше за все, підсвідомі страхи сильно не турбують. Якщо вона боїться йти в підвал і бачить його брудним, небезпечним, то, швидше за все, дитину турбують якісь невиражені страхи. До речі, те ж саме стосується нори. Якщо дитина легко проходить повз або лізе в нору “покричати”, подивитися, хто звідти вилізе, то, швидше за все, прихованих страхів небагато.

Біла кімната, позбавлена ​​будь-яких виступів, – це метафора смерті. Не очікували? Але підсвідомість мислить так. Подивіться, як поводиться там людина. Б’ється в істериці? Упокорюється? Плаче? Чекає допомоги? Рідко хто почуває себе добре в такій кімнаті, але тут варто звернути увагу на ступінь інтенсивності переживань. Чим емоційніше реакція, тим болючіше ця тема для дитини зараз.

Чайки біля моря – це, як не дивно, родичі. Перевірте себе, подивіться, наскільки нав’язлива поведінка пташок. Оцініть “рівень шуму”, який вони створюють. Схоже на правду?

Ну і нарешті, корабель – це заповітна мрія. Подивіться, наскільки чітко дитина бачить деталі корабля, це покаже, наскільки чітко дитина уявляє собі, чого вона хоче. Якщо це піратський корабель – теж нічого, романтика. А от якщо це розбитий кістяк корабля, подивіться, які розчарування зараз гнітять дитину.

Ще один критерій – чи може дитина до корабля добратися. Не біда, якщо ще не може і бачить взагалі “Корабель з червоними вітрилами”. У дитини ще багато років на те, щоб зрозуміти себе і світ навколо. Погано, якщо вона говорить про корабель з сумом або відразу описує перешкоди – немає човна, щоб дістатися, немає бажання. Таке нерідко буває у підлітків, але не лякайтеся, це вікове “бачення світу”, воно проходить, з вiком людина починає краще себе розуміти.

Нагадаємо ще раз, що відповіді, які вас стурбували, – ще не привід записувати себе або дитину в розряд “неблагополучних”, це всього лише зліпок нинішнього стану свідомості і підсвідомості. Але на якісь спірні моменти варто звернути увагу і враховувати їх в подальшому.

Для дітей і дорослих. Сім технік, як зняти тривожність від Світлани Ройз.

 Що більше тривоги, то більше ми «розділяємося» з тілесністю

«Тілесне усвідомлення» і «протитривожність» для дітей (і дорослих). Сім простих практик.

Я почала помічати, що мені дедалі частіше доводиться нагадувати шестирічній доньці (якій зараз, як і багатьом дітям, бракує звичної активності, і є, звичайно, певне тло загальної тривоги): «Мені здається, ти давно не пила води? А в туалеті коли була? Відчуття, що тобі зараз прохолодно. Мені здається, ти сидиш незручно».

«Тілесне усвідомлення» — це те, що дозволяє і нам, дорослим, знизити тривожність, повернути відчуття «справжнього» і контролю над побутовістю. «Усвідомлення» — активність «мережі оперативного спокою» нашого мозку — зараз допомагає впоратися з карантинним напруженням. І це те, чого було б добре навчити дітей. Чим більше тривоги і напруження, тим більше ми «розділяємося» з тілесністю.

Ось про що ми домовилися з донькою.

1.Щогодини ми зупиняємося і «дослухаємося» до тіла. Де є напруження, холод, тепло, чого тіло «хоче»? Чи не час поїсти? Чи потрібно піти в туалет? Побігати, потягнутися, обійнятися? Обов’язкова програма — зробити ковток води.

Іноді, коли нам потрібно уникнути небезпеки, ми, мов ті стрижі, стаємо стрімкими й активними — але довго в такому стані «літати» не можна

2.Ми уявляємо, що моя долоня — це сонячний промінь. Я торкаюся до різних частин тіла доньки своєї долонькою, а дочка відчуває, як тепло і сонячне світло наповнюють і розслаблюють це місце. Я повільно торкаюся до чола, живота, плеча, дупки, пальчиків на руці, проходжу «врозкид» по всьому тілу. А малюк уявляє, як тепло і світло наповнюють і зігрівають його.

3.Ми граємо в «пластилін»: знаходимо місце, де в тілі відчувається напруження, і «розминаємо» його, як розминають долоньками трохи затверділий пластилін (можна уявити крижинку або замішувати тісто).

4.Я малюю «пряникову людину» і прошу, щоб дочка позначила будь-якими знаками (хрестиком, каляками-маляками), де в цій людині «живе» смуток, або радість, чи злість — залежно від емоції, яку вона проживає.5.Вигадала для неї практику — Стрижі й Орли. Ми з нею переміщалися по кімнаті, «перетворюючись» на стрижів — швидко «летіли», часто змахуючи крилами. Я попросила її відчути, як б'ється серце, коли вона «стриж», що відбувається з диханням. Які — швидкі чи повільні — у неї думки. Запитала, що відбувається із зором, що змінюється (зір стає тунельним). Розповіла їй, що іноді, коли нам потрібно швидко виконати дію, уникнути небезпеки, коли нам тривожно, ми, мов ті стрижі, стаємо стрімкими і активними. Але довго в такому стані «літати» не можна. Ми дуже стомлюємося, наше серце, наша нервова система не витримають. І ми не побачимо, куди далі «летіти».

А потім ми перетворюємося на Орлів. Орел ловить хвилю. Майже не змахуючи крилами «летить», не поспішаючи. Велично, на повний розмах своїх крил. Я питала у дочки: «А якою ти зараз себе почуваєш? Відчуваєш, як глибоко і повільно, спокійно дихаєш, як почувається твоє тіло, як б'ється серце? А що змінилося в погляді? (Зір може бути більш периферійним, ми можемо звертати увагу на більшу кількість деталей)». Іноді нам важливо бути стрижами. Іноді — Орлами. Стан Орла став нашою «тілесною медитацією» для спокійного усвідомленого уповільнення.

6.Доторкнутися долонькою до різних поверхонь — до теплої батареї (зупинитися, дослухатися до відчуттів), до щоки, до скла, до мокрої поверхні, до чогось дерев’яного, пухнастого. Робити це повільно. «Сканувати», як змінюється настрій.

7.У нас є «барометр» настрою — я час від часу запитую у доньки: «Ти як?». І вона показує великий палець: вгору означає радість, донизу — смуток, вбік — злість. Це дає їй можливість відрефлексувати, усвідомити власний стан, щонайменше — назвати його. І залежно від того, що вона «показує», я питаю: «Тебе обійняти, хочеш води, хочеш побути на самоті?». Часом вона самотужки переводить положення пальця з «нижньої» позиції у «верхню». І починає посміхатися, ніби «важіль настрою» сама повернула.Світлана Ройз.

Коли буває важко на душі, згадайте ці простенькі, але мудрі рядки


Коли втома на душу лягає,
А навколо сірішає світ…
І здається, що сил вже немає…
Ріже серце невидимий гніт…

Коли хочеш на всіх накричати
І дратують дрібниці прості,
Просто спробуй на мить пригадати
Ті багатства, що маєш в житті…

Дуже часто в щоденній рутині,
У гонитві за світом примар
Забуваєм, що дано людині
Неймовірний від Господа дар!

Ми встаємо уранці безсилі
З невдоволенням в сонних очах…
Мов ті птахи на волі безкрилі…
І одразу спросоння в думках

Першим чином бездумно картаєм
Власну втому, начальство, весь світ…
Про подяку, чомусь, забуваєм…
Тануть сили життєві, мов лід…

Ми приймаєм давно, як належне
Неймовірні щоденні дива…
А від смутку вже стали залежні…
Чахне серце, мов жовкла трава…

Ми завжди без кінця поспішаєм…
Часу обмаль…Та в тому весь біль,
Що хвилини життя витрачаєм
Не на щастя, чи радість- на бій

Із собою… З бажанням літати…
І власноруч ножем на плечах
Поспішаєм без жалю зрубати
Сильні крила, усе через страх

Бути вдячним, щасливим, несхожим…
Диваком серед інших людей…
Ми вже звикли- світ темний, ворожий…
І у власних вкладаєм дітей

Цю основу: сварки, нарікання,
Невдоволення, заздрість, страхи…
Відбиваєм до щастя бажання…
Бачим темінь…А світ- навпаки!

Він прекрасний! І в кожній події,
Кожній миті під силу знайти
Щось хороше, щасливе… Я вірю,
В ньому повно чудес й теплоти!

Просто треба навчитись радіти…
Замість того, щоб лаяти бруд,
Серед нього помітити квіти…
Може, це і звучить, як абсурд…

Та це правда,нам час зупинитись
Від постійного бігу життям…
І до Бога в душі помолитись
За усе, що дароване нам…

Принести свою вдячність до Нього,
Розпочавши свій ранок з думок:
«Новий день! Я живий! Слава Богу!»
А невдачі прийнять, як урок…

І падінням у серці радіти,
В них вбачати можливість злетіть!
Хай зростають у радості діти,
Нам під силу цей устрій змінить!

Перекреслити створену моду На понуре нещасне буття…
У щасливих немає негоди,
Ми власноруч малюєм життя!

Нам під силу, хоч зараз відчути
Вдячність серця і радість душі,
Тільки варто навчитися бути,
Попри острах, інакшим як всі…

Цінувати, всміхатись, любити,
Витрачати свій час на людей!
Не шукати причини радіти,
А щоденно подяку з грудей

Нести Богу за кожну хвилину,
Бачить диво в буденних речах…
Пам’ятати, що щастя людини
Свій початок бере у думках!

Коли втома у душу лягає,
Дратування, безсилля, чи гніт…
Зупинімось! В гонитві втрачаєм
Ми можливість відчути цей світ…

Ми багатші, ніж звикли вважати…
Маєм диво- у грудях биття…
Тож давайте в серцях обирати
Вдячність Богу і радість життя!

Не шукаймо для смутку причину,
Не стаємо рабами думок…
Саме час для великої зміни…
Чи готові зробити цей крок?

© Огнєва Інелла

10 причин обіймати своїх дітей частіше


Доведено, що дитина, яку в родині часто обіймають, пригортають до себе і цілують, менше хворіє, має міцний імунітет, виглядає більш щасливішою та стійкою до стресових подій в її житті. І це неспроста, адже під час таких обіймів в людині виділяється так званий «гормон довіри» (окситоцин) — він в тілі людини зміцнює відчуття безпеки (захищеності) і довіри до оточуючих. І навіть щоденні, короткотривалі обійми в родині перед тим, як дитина іде до школи, чи садочка, роблять ваші взаємини з дитиною більш міцнішими і надають їй і вам гарного настрою на цілий день.

А коли ви впродовж дня до двадцяти разів обіймете свою дитину, це зміцнить її імунітет і ваша дитина не лише буде менше хворіти, але й буде досягати кращих результатів у навчанні.

10 причин чому корисно обійматися:

1. Обійми роблять нас щасливими! Коли ми обіймаємо іншу людину, наші залози в організмі вивільняють відомий вже нам гормон, а він, згідно з науковими дослідженнями, пов’язаний зі «щастям».

2. Обійми лікують від стресу! Знову ж таки, щирі обійми, збільшуючи рівень «гормону щастя», знижують рівень «гормону кортизолу» в організмі. А всі ви знаєте, що високий рівень «гормону кортизолу» призводить до надлишкової ваги і навіть такої хворобі, як діабет.

3. Діти потребують обіймів стільки ж, скільки води та їжі! На думку дослідників Гарвардського університету обійми нормалізують всі фізіологічні процеси в організмі дитини, які необхідні для її розвитку. 

4. Обійми роблять учнів успішними у навчанні! Діти, які отримують підтримку від оточуючих, краще навчаються і стають добрими та чуйними в класі.

5. Обійми покращують будь-яку гру! Вчені Каліфорнійського університету Берклі (англ. University of California, Berkeley) довели, що чим більше між членами команд обіймів один з одним, тим більше шансів у команди на перемогу. 

6. Коли багато обіймів в родини, всі менше хворіють! Фізіологи встановили, що обійми стимулюють вилочкову залозу, а вилочкова залоза є центральним органом імунної системи організму, що в свою чергу регулює вироблення лейкоцитів, які підтримують наше здоров’я.

7. Обійми найкращі допоміжні ліки від хвороб! Дослідники з Університету Ка́рнеги — Ме́ллона (англ. Carnegie Mellon University; CMU) довели, що люди, які під час хвороби отримували більше обіймів, мали менш виражені симптоми цих хвороб і швидше одужували.

8. Обняте серце — це здорове серце! Дослідження Університету Північної Кароліни показали, що щирі обійми спонукають до більшого приливу крові серця, що допомагає знизити частоту серцевих скорочень.

9. Закохана пара, яка часто обіймається — це щаслива пара! Закохані, які відчувають любов своїх партнерів через фізичну прихильність, мають більш високий рівень вже відомого нам «гормону щастя», а тому більше довіряють один одному, а від так — є найщасливішими.

10. Просто, не вимовляючи ні слова, обійми! Нехай хтось знає, що ти дбаєш про нього. За словами Дачера Келтнера, професора психології Каліфорнійського університету, ми ототожнюємо любов з простим людським дотиком. Уявіть собі, скільки любові може бути від великої кількості обіймів. 

Отож, давайте більше обійматися!