понеділок, 29 квітня 2024 р.

Міжнародний день протидії булінгу

 Міжнародний день протидії булінгу (International Stand Up to Bullying Day) – це піврічна подія, присвячена підвищенню обізнаності про поширену проблему булінгу та сприянню зусиллям, спрямованим на його запобігання. Цей день, що відзначається двічі на рік, слугує маяком надії для тих, хто постраждав від булінгу, і закликом до дій для громад по всьому світу.

ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ ДНЯ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

Витоки Міжнародного дня протидії булінгу можна простежити до вчинку двох 12-класників з Нової Шотландії, які проявили співчуття. Коли над їхнім однокласником знущалися за те, що він носив рожеву сорочку, Тревіс Прайс і Девід Шепард вирішили виступити на захист свого товариша. Вони купили 50 рожевих сорочок і закликали своїх однолітків носити їх, створивши потужну візуальну заяву проти булінгу. Це “рожеве море” не лише привернуло увагу в Канаді, але й викликало резонанс на міжнародному рівні. Наступного року ініціатива набрала глобального розмаху.

Розвиток соціальних мереж за останнє десятиліття привернув підвищену увагу до проблеми булінгу, особливо кібер-булінгу. У Міжнародний день протидії булінгу учасники одягають блакитний, рожевий або фіолетовий кольори, що символізує їхню солідарність з жертвами булінгу та їхню незгоду з усіма формами цькування.

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ

  • Одягни блакитний, рожевий або фіолетовий одяг, щоб показати свою підтримку тим, хто постраждав від булінгу.
  • Відвідайте мітинги. Беріть участь у мітингах чи заходах проти булінгу у вашій громаді.
  • Розповсюджуйте інформацію про цей день і розповідайте іншим про те, як вони можуть допомогти жертвам булінгу.
  • Використовуйте соціальні мережі. Посилюйте повідомлення, використовуючи хештеги на кшталт #nomorebullying, #BeKindToOneAnother та #standuptobullying.

    КЛЮЧОВІ ФАКТИ

    • Міжнародний день протидії булінгу був започаткований у 2008 році.
    • День відзначається двічі на рік: у листопаді та лютому.
    • Синій, рожевий і фіолетовий кольори є символами цього дня і символізують солідарність з тими, хто зазнає булінгу.

    Булінг, чи то в школах, чи то на робочому місці, чи то на онлайн-платформах, має руйнівний вплив на окремих людей і спільноти. Міжнародний день протидії булінгу нагадує, що колективні дії можуть призвести до змін, ми можемо створити безпечніше, більш інклюзивне середовище для всіх.Джерело: https://daytoday.ua/podiya/mizhnarodnyy-den-protydii-bulinhu-u-liutomu/

    –  Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335

    –  Національна поліція України 102. –  Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000

Немає коментарів:

Дописати коментар